Zobacz więcej: 1 I 2 | 3 | 4

Joanna Papuzińska - "ROZWESOŁKI NOWE"
Ilustracje: Elżbieta Krygowska-Butlewska

ROZWESOŁKI NOWE?
To znaczy, że były Stare?
Nie stare, ale ROZWESOŁKI!
Zachwycały i rozbawiały dzieci!
Więc powstały NOWE.

Są w nich, oprócz ulubionych, wiersze na każdy miesiąc roku, są nowe wiersze "zagadkowe", napisane w języku szachrajskim, kapoańskim i przekręcalskim.

Poznacie też kolegów Rozwesołka: Wkurzacza, Nijaczka i Zadumka.

Zapraszamy do zabawy!


ISBN: 978-83-936922-4-8
Oprawa: twarda
Format: 17,5x28,0 cm
Ilość stron: 40
Ilustracje: tak, kolorowe

Zobacz więcej: 1 I 2 | 3 | 4

Emilia Waśniowska "Wędrowały dwa wielbłądy"
Ilustracje: Elżbieta Krygowska-Butlewska

"Wędrowały dwa wielbłądy" to wybór 34 najpiękniejszych wierszy Emilii Waśniowskiej.

Przez te wiersze przebija uśmiech mądrego Człowieka, który wiedział, że królestwo wieku dziecięcego jest tam, gdzie śmiech i zabawa przeplatają się ze sobą i zazębiają, jednak fundament tego królestwa musi sięgać prawdy, piękna i dobra.

Grzegorz Leszczyński


Wiersze Emilii Waśniowskiej promieniują niezwykłym ciepłem. Nic tu nie funkcjonuje samoistnie - w przestrzeń poetycką wpisuje autorka liczne interakcje miłości: naznaczone są nią przedmioty i krajobrazy, ludzie i głosy ptaków.

Joanna Papuzińska


Można wyznaczyć w poezji Waśniowskiej owe "przestrzenie czułości", autorskie lekcje "ku wnętrzu spraw". Są to dom i rodzina, sacrum, pejzaż i przyroda. Całe bogactwo uczuć i emocji: cierpienie, samotność, marzenia, pokonywanie i oswajanie lęku, radość życia i szczęście istnienia; pełnia - od dzieciństwa aż do czasu przemijania - wpisane zostały w tę delikatną, kruchą, wręcz filigranową poezję w sposób lekki, subtelny, właśnie czuły, a zarazem wyrazisty, krzepiący i mocny.

Krystyna Heska-Kwaśniewicz


ISBN: 978-83-936922-1-7
Oprawa: twarda
Format: 17,5x28,0 cm
Ilość stron: 44
Ilustracje: tak, kolorowe

Zobacz więcej: 1 I 2 | 3 | 4

Zofia Beszczyńska "Ptasia Jaga"
Ilustracje: Elżbieta Krygowska-Butlewska

KSIĄŻKA ZOSTAŁA WPISANA NA LISTĘ SKARBÓW
MUZEUM KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ 2013

Ptasia Jaga to historia pełna fantazji. Autorka - Zofia Beszczyńska - prowadzi nas przez las pełen dziwnych ptaków i niezwykłych postaci. Opowiada ich fantastyczne historie. Las jest krainą, gdzie wszystko może się zdarzyć. Tytułowa Ptasia Jaga raz jest staruszką, raz ptakiem... Pojawia się w swej chatce na kurzej łapie, a potem znika, odfruwa. Jej goście zaprzyjaźniają się z uwięzionymi w klatkach ptakami i w końcu je uwalniają. Bajka musi się przecież dobrze skończyć, choćby były w niej chwile grozy!

Autorka pisze:

Czy kiedyś, idąc przez las, nie mieliście wrażenia, że dostrzegacie coś w stercie liści, zaroślach jeżyn, kształcie pagórka? To mogła być chatka dziwnej staruszki, niewidoczna dla większości, ale przed niektórymi otwierająca drzwi na oścież.

Kim jest kobieta, która w niej mieszka? Kim są otaczające ją ptaki? I jakie historie można od nich usłyszeć, gdy się naprawdę chce słuchać?

Teraz możecie tam wejść razem z Marysią i Jurkiem - i ze mną oczywiście. I przeżyć przygody, jakie nie spotkają Was nigdzie indziej!


ISBN: 978-83-936922-2-4
Oprawa: twarda
Format: 22x20 cm
Ilość stron: 48
Ilustracje: tak, kolorowe
Recenzje: 1 | 2